Alarm o wielorybach Odkrywa $10 900 000 000 w Bitcoin (BTC), którego właścicielem jest Tajemniczy Twórca Kryptoidy Satoshi Nakamoto

Nowe szacunki wskazują, że pseudozałożyciel Bitcoina, Satoshi Nakamoto, wydobywał około 1 125 150 BTC o wartości 10,9 miliarda dolarów we wczesnych dniach istnienia kryptokurówki.

Naukowcy z Whale Alert wykorzystali teorię Patoshi Pattern Sergio Lernera, która wykorzystuje trzy wady v.01, wczesnego protokołu Bitcoin Era, związane z prywatnością, w celu określenia bloków, które prawdopodobnie były wydobywane przez Satoshi.

Teoria Lernera argumentuje, że jeden górnik wydobywał około 22.000 wczesnych bloków Bitcoinów. Lerner twierdzi również, że Satoshi prawdopodobnie wydobywano w tym czasie i że istnieją „dowody, które łączą wzorce Patoshi z Satoshi, oparte na publicznych źródłach informacji i łańcuchu blokowym“. Po obszernym przeglądzie, Whale Alert mówi, że teraz jest „pewny“, że Patoshi był obsługiwany przez twórcę Bitcoinów.

Chociaż Satoshi wydobywał niewiarygodną ilość BTC, to według Whale Alert może nie o to chodziło w gromadzeniu fortuny. Zamiast tego, głównym celem górnika Patoshi wydaje się być utrzymanie młodej sieci Bitcoinów bezpiecznej i zdrowej.

„Są dwa powody, dla których Satoshi chciałby utrzymać tę średnią“:

Po pierwsze, widział 51% ataków jako największe zagrożenie dla rozwijającej się sieci, a utrzymując stałą moc przetwarzania na poziomie 60%, mógł temu zapobiec pozostawiając wystarczająco dużo bloków dla innych do wydobycia.

W miarę jak do sieci dołączało coraz więcej „uczciwych“ górników i prawdopodobieństwo ataku na poziomie 51% stawało się coraz mniejsze, Satoshi był w stanie stopniowo ograniczać swoją działalność górniczą.

Po drugie, Satoshi stwierdził, że idealny czas bloku wynosi około 10 minut, a dzięki kontroli wystarczającej mocy obliczeniowej możliwe było sztuczne utrzymanie czasu bloku w tym czasie, gdy w sieci nie było wystarczającej lub zbyt dużej aktywności“.